Пропонуємо вам ознайомитися з основними технологіями, що використовуються в індустрії шоу-бізнесу, розваг, реклами та телебачення.

3D візуалізація (3D visualization) — моделювання сцен, приміщень, будівель та об’єктів у віртуальному просторі. Дозволяє детально моделювати та візуалізувати будь-який проект, створити партитури для світлових приладів, опрацювати сценарій, визначити конфігурацію приладів ще на стадії проектування.
Використовуючи спеціалізовані програми, створюємо модель будь-якого приміщення, сцени, архітектури, об’єкта. Висвітлення, конструкція сцени, сценарії роботи приладів та ефекти моделюються та оптимізуються у віртуальному просторі, що значно спрощує проектування.

3D мапінг (3D mapping, відеомаппінг) — проекція спеціально підготовленого контенту на будівлі та інші об’єкти з урахуванням його геометрії.
Архітектурний мапінг — 3D-проекція на будівлі, мости, вежі, а також на великі складні об’єкти (автомобіль, літак і т.д.).
Інтер’єрний мапінг — проектування всередині приміщення на стіни, підлогу, стелю, що дозволяє створювати захоплюючі візуальні шоу.
Проекція на малі об’єкти — як об’єкт проектування використовуються малі об’єкти, конструкції сцени, декорації або елементи більшого об’єкта.
Ландшафтний мапінг — проекція на елементи ландшафту: дерева, клумби, живоплоти
Інтерактивний мапінг — мабуть, наймолодший і перспективний напрямок у мапінгу. Забезпечує 100% вау ефект завдяки взаємодії контенту з глядачем (реакція на присутність, переміщення, дії). Таким чином, глядачі залучаються до шоу та стають його невід’ємною частиною.
Мапінг на об’єкти, що рухаються — проекція на динамічні об’єкти (артисти, конструкції сцени, що рухаються, і т.д.). Дозволяє вивести видовищність шоу на новий рівень завдяки можливості швидко і кардинально змінювати зовнішній вигляд динамічних об’єктів або артистів.

Трекінг контроль — забезпечення роботи інтерактиву, накладання відео або світлових ефектів на людей або об’єкти, що рухаються, використовуючи системи відстеження положення та орієнтації.
Оптичний — спосіб відстеження за допомогою спеціальних камер, лазерних сканерів або оптичних маркерів. Найбільш доступна технологія, але при цьому вимоглива до калібрування і має обмежену робочу зону.
Радіо (ультразвуковий) — відстежує місцезнаходження по радіо датчику, закріпленому на людині або об’єкті. Забезпечує високу точність та дальність роботи, проте має вартість вищу, ніж у оптичної.